Webové služby Express Connect a Express Label

Řešení je vhodné pro zákazníky, kteří potřebují integrovat služby do vlastního prostředí, jakým může být například skladový systém nebo elektronický obchod.

Jedná se o XML Gate. Služba Express Connect nabízí Shipping (vytváření a objednání zásilky a tisk průvodní dokumentace),  Pricing (nacenění) a Tracking (sledování stavu přepravy). Express Label pak umožňuje vytváření routingových štítků zásilky.

Celé to funguje tak, že zákazníci si nastaví programovou logiku, která odesílá metodou HTTP Post XML data na TNT URL. Express Connect (Shipping) vrací ID zprávy. Zákazník použije ID v dalším dotazu na XML Gate za účelem obdržení výsledku (Success, Fail, Trackovacího čísla, reference vyzvedávky), dokumentace (adresní štítek, přepravní list, celní dokumentace, manifest). Zákazník může tisknout vlastní dokumentaci, která je předmětem autorizace provozním oddělením. Express Connect (Tracking, Pricing) a Express Label odpovídá konkrétními daty nebo chybovou hláškou.

TNT poskytne dokumentaci, konzultace, přístupy a databázi lokací (země, město, PSČ – Splnění podmínek validace trojkombinace země, město a PSČ je jedním z klíčových požadavků pro úspěšný datový přenos). XML Gate umožňuje plnou integraci se systémy zákazníka.  Zákazník si řešení vyvíjí sám.
Více informací naleznete zde: https://express.tnt.com/expresswebservices-website/app/landing.html.

Express Label